7-2017 Inwestycje w gminie

 

Daleko zaawansowane są już prace przy wielkiej inwestycji pn. ,,Głęboka termomodernizacja kompleksu Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie”. Jej koszt to ok. 4 mln zł, z czego ponad 2,5 mln zł pozyskanych zostało z funduszy unijnych.

Cały czas realizowane są też inwestycje drogowe. Do odbioru końcowego wykonawca zgłosił już drogę Zaleszany – Jałówka. Niedawno z kolei rozpoczęła się budowa drogi Kuchmy – granica gminy. Po jednej trzeciej (0,5 mln zł) sfinansują ją gmina, powiat i Lasy Państwowe.

Niebawem ruszy kolejna milionowa inwestycja – budowa sieci kanalizacyjnej w Nowej Woli. Jej koszt to ok. 3,5 mln zl. Obecnie trwa wyłanianie wykonawcy.

To tylko ważniejsze bieżące inwestycje na terenie gminy. W sumie znacznych przedsięwzięć o tym charakterze realizowanych jest w tym roku kilkanaście.

Wspierane przez Gminę inwestycje służą tez parafiom. Na ul. Strzeleckiej przy cerkwi w Michałowie Gmina wykonała wygodny parking. Zabytkowa cerkiew w Nowej Woli dzięki dotacjom Gminy i pozyskanym przy jej pomocy ze środkom unijnym w tym roku będzie odrestaurowana do końca