4-2017 Pożar w Szymkach

Pożar w Szymkach. Wybuchła butla z gazem

            30 marca około godziny 13:00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze drewnianego domu w okolicy Szymek w Gminie Michałowo. W akcji uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej.

            W skutek pożaru ranna została 84-letnia mieszkanka domu, której pomocy udzielili sąsiedzi.  Następnie została przetransportowana do szpitala. Prawdopodobną przyczyną pożaru był wybuch butli gazowej.

Zniszczenia budynku są na tyle znaczne, że nie będzie nadawał się do ponownego zamieszkania. Poszkodowani, mimo iż stracili dorobek swojego życia  nie będą jednak pozostawieni sami sobie. Mogą bowiem liczyć na wsparcie Urzędu Miejskiego oraz Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowie.

- Burmistrz Michałowa zaproponował poszkodowanym lokal mieszkalny oraz możliwość skorzystania z ulg, znajdujących się w jego kompetencjach. MGOPS w Michałowie wypłacił pomoc finansową, mającą na celu wsparcie rodziny w tym trudnym dla niej czasie – wyjaśnia Kierownik MGOPS w Michałowie, Anna Funkowska - Na odbudowę domu poszkodowani będą potrzebować dużej ilości materiałów budowlano – wykończeniowych, sprzętów gospodarstwa domowego w postaci mebli, sprzętu AGD i innych artykułów.

Rozpoczęła się także zbiórka dla poszkodowanej rodziny. Rzeczy można przekazywać za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowie od poniedziałku do piątku w  godz. 7:15 – 15:15 (tel.: 85 7131780 lub 85 7131782).

- Mamy nadzieję, że z Państwa udziałem uda się wspólnie wspomóc rodzinę, by mogła powrócić do pełnowartościowego życia. Za wszelką okazaną pomoc rodzinie, która ucierpiała w pożarze - serdecznie dziękujemy! – dodaje Pani Kierownik.

Joanna Dąbrowska 

Red.:
Dalsza część artykułu w papierowej wersji gazety. 
Cały numer gazety, wraz z tym artykułem, dostępny będzie jako PDF po ukazaniu się kolejnego papierowego numeru gazety.