3-2017 IV Karnawałowy Bal Rolnika

IV Karnawałowy Bal Rolnika

Karnawał, to szczególny okres w roku. Po nim nastaje jednak post, w którym to powinniśmy powstrzymać się od hucznych zabaw i biesiad. Jednak zanim ten czas nastanie pora na ostatki.

              W tym roku po raz czwarty w Michałowie odbył się Karnawałowy Bal Rolnika. Jest to impreza, która z roku na rok przyciąga coraz więcej osób, głównie rolników i osoby związane z rolnictwem, aczkolwiek nie tylko.

              Jak wiadomo rolnicy, to specyficzna grupa zawodowa. Pomimo tego, że dzisiejsze rolnictwo znacznie różni się od tego sprzed kilkunastu lat, codzienna praca i natłok obowiązków sprawiają, że rolnicy nie maja czasu by wspólnie się pobawić. To właśnie 4 lata temu w głowach państwa Monach i państwa Bajkowskich zrodził się pomysł, by zorganizować imprezę, na której można wspólnie się pobawić. Koniec karnawału, to też okres, w którym rolnicy maja trochę mniej obowiązków. Tak więc od 4 lat w ostatnią sobotę karnawału rolnicy i sympatycy rolnictwa spotykają się w Michałowie na wspólnej zabawie do białego rana (…)

Agata Gryko 

Red.:
Dalsza część artykułu w papierowej wersji gazety.
Cały numer gazety, wraz z tym artykułem, dostępny będzie jako PDF po ukazaniu się kolejnego papierowego numeru gazety.