2-2017 Temat na czasie – to dobry pomysł

Wpłynęły pierwsze oferty firm, skłonnych zaprojektować rozbudowę szkoły na potrzeby przedszkola. Z uwagi na prośby zainteresowanych oferentów termin naboru został wydłużony do 10 lutego. Oferty zostaną do połowy lutego ocenione przez komisję, którą powoła Burmistrz. Wybrane rozwiązanie (nia) przed zatwierdzeniem zostanie skonsultowane ze środowiskiem szkoły i przedszkola, w tym – zgodnie z wcześniejszym zapewnieniem – z przedstawicielami rady rodziców.

Zakłada się, że obiekt będzie zaprojektowany w ciągu sześciu miesięcy. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

---------------------------

Jan Łuksza

Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Michałowie:

To dobry pomysł

Lokalizacja nowego przedszkola zintegrowanego łącznikiem z budynkiem Gminnego Zespołu Szkół ma swoje pozytywne strony. Jednym z ważnych atutów jest to, iż dzieci od najmłodszych lat będą miały możliwość bezpiecznego korzystania z pływalni, nie wychodząc na podwórze. Lokalizacja przedszkola przy szkole będzie tańsza w utrzymaniu (np. tańsze ogrzewanie z istniejącego już ciepłociągu oraz posiłki przygotowywane przez kuchnię szkolną). Dogodniejszy będzie również dowóz dzieci do przedszkola.

Warto przypomnieć, że poprzedni burmistrz również rozważał umiejscowienie przedszkola w kompleksie szkoły, ale w istniejących obiektach, bez dobudowy. W tym celu, aby wykorzystać sale lekcyjne, planował podział szkoły poprzez przeniesienie kilku klas w inne miejsce. Tego rodzaju rozwiązanie – ulokowanie przedszkola w jednym budynku ze szkołą – było i jest nie do zaakceptowania.