2017-01 Zagraniczna wizyta


16 grudnia przedstawiciele GOK w Michałowie gościli w Mińsku na Białorusi. Udali się tam na specjalne zaproszenie zespołu folklorystycznego „Kupalinka” działającego przy Filharmonii Narodowej Białorusi, z którym współpraca trwa od prawie roku i który gościł na tegorocznych Białoruskich Spotkaniach Folkowych w Michałowie.


Przed koncertem jubileuszowym zespołu z okazji jego 50-lecia, delegację przywitał bardzo gorąco w kameralnym gronie i podziękował za przybycie p. Władimir Nesterowicz - były wicepremier Republiki Białoruś i były ambasador Litwy i Finlandii.


Tego samego dnia odbyły się w Mińsku dwa, bardzo ważne dla nas spotkania: z Wiceministrem Kultury Białorusi p. Vasilijem Czernikiem oraz naczelnikiem Zarządu Kultury i Narodowych Twórczości p. Natalią Zadziarkojskają, z którymi rozmawiano o nawiązaniu współpracy w kwestiach uczestnictwa zespołów wokalnych naszych wschodnich sąsiadów w imprezach GOK (w szczególności podczas Białoruskich Spotkaniach Folkowych), uszycia tradycyjnych strojów ludowych naszym nowym zespołom GOK z repertuarem wschodnim, a także o udziale twórców ludowych z terenu Białorusi w naszych warsztatach, pokazach i wydarzeniach organizowanych przez CPL w Sokolu (…)


Marcin Siekierko 

Red.:
Dalsza część artykułu w papierowej wersji gazety. 
Cały numer gazety, wraz z tym artykułem, dostępny będzie jako PDF po ukazaniu się kolejnego papierowego numeru gazety.